Svíčková voněla na zámku Červený Hrádek

09.09.2013 13:43

(ČERVENÝ HRÁDEK – 7. září 2013) – Krásné slunečné počasí přivítalo v soboru 7. září účastníky i hojné návštěvníky 18. ročníku Mistrovství ve svíčkové v malebné prostředí zámku Červený Hrádek u Jirkova. Akci uspořádal jirkovský KVIZ (Kulturní, vzdělávací a informační zařízení města Jirkova).

Ačkoliv do soutěže se předběžně přihlásilo 16 soutěžících, nakonec jich dorazilo pouze osm. „Hledání klasické svíčkové i nadále pokračuje, v letošním ročníku jsem se jí opět nedočkal,“ řekl předseda poroty Petr Novotný. Soutěžící se tak přesvědčili o tom, že každý člověk má na pravou svíčkovou jiný názor a hledá jiné chutě.

Přesto se porota shodla při svém bodování na tom, že třetí místo získal Jindřich Šindelář z Prahy, na velmi pěkném druhém místě se umístil kadaňský Vít Růžička. Celkovým vítězem se stal Martin Slavomil Kohout z Prahy, který se soutěže zúčastnil poprvé. „Vařil jsem svou svíčkovou srdcem, objednal jsem si na soutěž speciálně mladého býčka a maso zásadně nenakládám. Soutěž se mi velmi líbí a příští rok určitě přijedu. Chtěl bych své vítězství obhájit,“ řekl Martin Slavomil Kohout.    

Rámcovou soutěž v pojídání knedlíků vyhráli poprvé hned dva účastníci, loňský vítěz Miloš Janček z Varnsdorfu a Jiří Nikl z Mostu. Za půl hodiny dokázali spořádat každý neuvěřitelných 48 knedlíků se svíčkovou omáčkou. Oba si tak museli rozdělit cenu pro vítěze.

Pořadatelé již stanovili termín pro příští, již 19. ročník Mistrovství ve svíčkové – bude se konat tradičně první zářijovou sobotu 2014. Bližší podrobnosti včetně fotografií a videí hledejte také na Facebooku - Mistrovství ve svíčkové.

 
 

Petr Novotný blahopřeje celkovému vítězi Martinu Slavomilovi Kohoutovi z Prahy